Nova Paka – Bocskaikert (Bocskaikert)

A pályázat során egy csehországi partneriskolával alakítottuk ki az együttműködés kereteit. Az két intézmény tanulói a találkozók közötti időszakban e-mail-ben és facebook csoportok segítségével tartották a kapcsolatot. A program összeállítása és egyeztetése német nyelven történt, a cseh partneriskola részéről felmerült az igény egy közös fővárosi séta iránt. Miután intézményünk tanulói 2018 májusában négy napos látogatást tettek a cseh paradicsom kisvárosában, Nova Pakában, 2018 októberében a hazai partnerintézmény látta vendégül a cseh diákokat és kísérőiket. 10 diák és 2 pedagógus érkezett meg október 02-án délután a budapesti Nyugati Pályaudvarra. Mivel az volt a kérésük, hogy Budapest belvárosában szeretnének egy rövid sétát tenni, látogatásukat a Parlament megtekintésével kapcsoltuk össze. A kiránduláson a hazai partnerintézmény részéről 50 diák és 4 pedagógus vett részt, tolmácsolási feladatokat a projektmenedzser látott el. A parlamentlátogatást rövid belvárosi séta követte, a csoport ezt követően közösen sétált át a Lánchídon a várhoz, majd közösen indultak útnak Bocskaikertbe. Másnap megismerkedtek a település nevezetességeivel, körbejárták az iskolát, német és angol nyelven bemutattuk a település és a megyeszékhely nevezetességeit. Délután a magyar gyerekekkel közösen ellátogattunk a debreceni Aquaticum Élményfürdőbe. A látogatás harmadik napján a poroszlói Ökocentrumban ismerkedhettünk meg a térség jellegzetes élővilágával, majd a következő nap Debrecenben ellátogattunk a Nagytemplomba, a Református Kollégiumba és a Debreceni Egyetemre.