Hortobágyi tábor

Iskolánk diákjainak és az élesdi iskola tanulóinak 2018 júniusában lehetősége nyílt a pályázat keretében négy napot Hortobágy településen együtt eltölteni. Az első napon a gyerekek a Hortobágyi Nemzeti Park látogatóközpontjában tekintették meg a madárkiállítást, majd elfoglaltuk a csoporttal a szállást. A délután folyamán foglalkozások teret engedtek a diákoknak az ismerkedésre, beszélgetésre, játékra. Másnap a település központjában található pásztormúzeumot és kézműves kiállítást néztük meg. A napi foglalkozáson a hungarikumokkal ismerkedtek meg a tanulók. A nap második felében a csoport szekerezésen vehetett részt, ahol csikósok bemutatóit láthattuk. A kirándulás harmadik napján a napi foglalkozás után a gyerekek ellátogathattak a Hortobágyi Vadasparkba, ahol parkvezető kíséretében közelebbről is megismerkedhettek a térség állatvilágával. A nap este csillagvizsgálással, valamint csillagászati előadással zárult. A hazautazás napján még játszhattak a gyerekek egy kicsit a település játszóterén, valamint megtekinthették a helyi kézműves vásározók termékeit is.