Élesd-Bocskaikert (Bocskaikert)

2018. január 18-án és 19-én kétnapos partneriskolai találkozót szerveztünk Bocskaikertben a bocskaikerti és az élesdi diákok és a két iskolai pedagógusainak részvételével. A 8 diákból és 3 kísérőtanárból álló csoportot a bocskaikerti Bocskai Vendégházban szállásoltuk el, ellátásukról a Véndiófa Csárda gondoskodott, hogy megismerkedhessenek a magyar ízekkel.

A partneriskolai találkozó első délelőttjét az általános iskola bemutatásával töltöttük. A vendégek kiscsoportokban két tanítási órán vehettek részt, a programba bevont pedagógusok magyar irodalom és történelem bemutató órákkal készültek az ötödik és a hatodik évfolyamos osztályokban. Ezt debreceni városnézés követte élményfürdő-látogatással. Másnap az Agora Tudományos Élményközpontba látogattunk el, ahol interaktív foglalkozásokon ismerkedhettek meg az élesdi és a bocskaikerti diákok a természettudományok rejtelmeivel és érdekességeivel.