2019 szeptember

Ebben a hónapban folytattuk az előző hónap tematikáját, a hazafiasság szellemében híres magyarokról beszélgettünk. Emellett felelevenítettük a honfoglalás eseményeit, megbeszéltük a nyelvünk eredetével kapcsolatos elméleteket. Megvitattuk, mely országokban, milyen számban található meg jelenleg a magyar náció, s milyen okai voltak a külföldön élő magyaroknak a kivándorlásra. Több történelmi esemény is említésre került. Híres magyarokról emlékeztünk meg az irodalom, történelem, tudomány illetve a filmművészet területén is. A foglalkozásokon megoszthatták egymással a tanulók, hogy kinek, mit jelent a magyarság, mit jelent számára nemzete, mit jelent magyarnak lenni. Beszélgettünk a nemzetünk jelképeiről, nemzeti lobogónk színeiről, a színek jelentéséről, illetve a magyar címer történetéről is.