A digitális kultúra fejlesztése október

Angol nyelv és német nyelv
Ebben a hónapban a divat, a hagyomány és a népviseletek álltak a középpontban. A bevezető foglalkozáson megbeszéltük, hogy kinek mit jelent a divat és vajon követi-e az új trendeket. A legtöbb gyerek a divatot az öltözködéssel kapcsolta össze. Csoportmunkában a diákok egy projektmunkát készítettek a mai öltözködési divatról. Felhasználtak fotókat, képkivágásokat és anyagmintákat is.

Októberi délutáni foglalkozások a választott tématerületek feldolgozása érdekében
Az őszi óráink témaköre a digitális kultúra fejlesztésére irányult. Célom: a tanulók digitális kompetenciájának fejlesztése volt. Mire diákjaink felnőnek, elhelyezkednek a munkaerő piacon, olyan digitalizált világ fogja őket körülvenni, amelynek használata alapkövetelmény lesz. A digitális gazdaságnak digitálisan felkészült munkavállalókra van szüksége. Természetesen ehhez nagyon fontos a tanulási környezet, a megfelelő eszközök használata. Óránkon megengedett volt a tablet használata, melyekre különböző tanulást elősegítő applikációkat töltöttünk le. Előtérbe került a projektmunka, amelyek a tanulók/gyerekek önálló közös tevékenységére, együttműködésére épültek, s amelyekben az én szerepem a munka segítése, szükség szerinti támogatása volt. A digitális pedagógiai módszertannal támogatott projekt során a tanulók/gyerekek valamilyen komplex, több oldalról megközelíthető problémát oldottak meg, s eredményként tárgyi vagy szellemi produktumot állítottak elő közösen. A projektek több műveltségi területhez is kapcsolódhatnak egyszerre.