2019 november

A novemberi foglalkozások a kulturális sokszínűség témakörét érintették. A hónap során több Európai Uniós tagállamról kaphattak a gyerekek információkat egymás munkái által. A diákok bemutatták egymásnak az általuk korábban már elkészített, egy-egy európai uniós tagállamról szóló diabemutatójukat. A prezentációk foglalkoztak az adott ország nemzeti jelképeivel, fővárosával, lakosságának számával, földrajzi elhelyezkedésével, kultúrájával, nevezetességeivel és látnivalóival. Ez a feladat lehetőséget adott a tanulóknak arra, hogy fejlődjenek a digitális, kommunikációs képességük terén. A diákok szóban értékelték egymás munkáját, s ezzel a kritikai gondolkodási készségük fejlesztése is megvalósulhatott. Emellett az európai térképek tanulmányozása a gyerekek térbeli és tájékozódási képességét fejlesztette.