Májusi délutáni foglalkozások

Májusi délutáni foglalkozások a választott tématerületek feldolgozása érdekében
Ebben a hónapban Magyarország gyöngyszemeivel foglalkoztunk. Az óráim összeállításánál figyelembe vettem a tanulók előzetes ismereteit a témáról. Hazánk nagy tájaival már alsó tagozatban megismerkedtek a gyerekek. Ez alapján alkottuk meg csoportjainkat. Minden csoport a tájegysége nevezetességeiből készült fel, ismertetve Magyarország gyöngyszemeit. Egy külön csoportot hoztunk létre a főváros nevezetességeinek megismertetésére. A tanulók az órák során készítettek Power Point-os előadást színes képekkel, de voltak olyan csoportok is, akik újságokból kivágott képekkel illusztrálták plakátjaikat. A hónap végére összeállt az útikalauz könyvecskénk, tele kirándulóhelyekkel, s olyan nevezetességekkel, amelyeket szívesen felkeresnénk mindannyian. Témánk elérte célját, Magyarország természeti értékeit, szépségeit megismertük, szülőföldünkhöz, kicsiny országunkhoz való kötődésüket erősítettük.