2019 május

Május hónap foglalkozásain a digitális kompetencia fejlesztésén volt a hangsúly. A tanulók már otthonosan mozognak a virtuális világban, azonban az internetezés veszélyeire mégis mindig fel kell hívni a gyerekek figyelmét. Ezért a foglalkozásokon először a számítógépes vírusokról és kémprogramokról beszélgettünk, s megvitattuk azok káros hatásait, valamint az ellenük való védekezési lehetőségeket is. Emellett a közösségi oldalak veszélyeiről és helyes használatáról is szó esett. A tanulók megosztották egymással ezen oldalakon szerzett pozitív és negatív tapasztalataikat, így tanulhattak a gyerekek egymástól. A foglalkozások alkalmával a számítógépes játékélmények is szóba kerültek, mindenki bemutatta kedvenc számítógépes játékát. A tanulók véleményezték is ezeket a játékokat, illetve megindokolták, hogy a játékokban mit szeretnek a legjobban. Ezek a beszélgetések lehetőséget teremtettek arra, hogy a gyerekek jobban megismerjék egymást.