Februári délutáni foglalkozások

Februári délutáni foglalkozások a választott tématerületek feldolgozása érdekében
Ebben a hónapban a Különböző nemzetiségek együttéléséről beszélgethettünk. A világ minden tájékáról érkeznek diákok tanulás céljából a Debreceni Egyetemre, de nyaralás és munkavállalás szempontjából is özönlenek emberek idegen országokba.   Így egyáltalán nem ritka, hogy különböző nemzetiségek együtt élnek, együtt dolgoznak, vagy csak együtt töltik a szabadidejüket. A gyerekek tájékozódtak arról, hogy milyen kisebbségi népcsoportok élnek Magyarországon, milyen sajátos jelképeik, szokásaik, hagyományaik és ünnepeik vannak. A téma különösen jó lehetőséget adott a csoportmunkára, hiszen valamennyi csoport más-más nemzetiségről gyűjtött információt. Ezt követően power pointos előadást tartottak a kiválasztott népcsoportról. Számos új ismeretre tettünk szert valamennyien. Voltak olyan csoportok, akik a nyelvi sokszínűségre is felhívták a figyelmet, illetve az idegen nyelv tanulására.