2019 február

A hónap tematikája a nemzeti identitás erősítését tűzte ki célul. Ennek keretében megbeszéltük a gyerekekkel a hungarikum szó fogalmát, emellett érintettük a hungarikummá válás folyamatát is. Diabemutató segítségével részletesen ismerkedhettek meg a tanulók a legfontosabb hungarikumokkal, például a magyar pásztorkutyákkal, nemzeti ételeinkkel (gulyás, halászlé), a magyar porcelánokkal. Kisfilmet tekintettünk meg a Herendi, valamint a Hollóházi porcelánok készítésének folyamatáról. A tanulók is választhattak egy-egy olyan hungarikumot, amelyről kis beszámolót készíthettek a következő órákra. A tanulói munkák így kiegészítették és bővítették az órai ismereteket is. E hónap arra is lehetőséget adott, hogy olyan, híres magyar feltalálókról hallhassanak a diákok, akiknek számos fontos találmányt, felfedezést köszönhetünk, pl. Irinyi János, Kandó Kálmán, Puskás Tivadar, Szent-Györgyi Albert.