Decemberi délutáni foglalkozások

Decemberi délutáni foglalkozások a választott tématerületek feldolgozása érdekében
Ebben a hónapban a képernyő hatalmával foglalkoztunk. Melyek a mai világ legfontosabb technikai eszközei? Ebben a témakörben tanulóim sokkal tájékozottabbak voltak nálam. Hiszen már egy zenehallgatáshoz is fejlett technikai eszközöket használnak.  Önismeret során kitértünk arra, hogy kik azok a tanulók, akik a függőség kialakulásának esetleges előjeleit érzékelik magukon. Szövegfeldolgozásunk során kitértünk arra, hogy ezeknek az eszközöknek a gyártása hogyan befolyásolja más kontinensen élő gyerekcsoportok életét. S arra is, hogy az emberi tevékenység milyen hatással van környezetének állapotára. Fontos felhívni a gyerekek figyelmét arra, hogy minél kevésbé károsítsák a természetet például egy egyszerű telefoncsere során.
A tanulók csoportokban kigyűjtötték kedvenc reklámjaikat, amiket levetítettek egymásnak. Megbeszéltük, hogy ezeknek a reklámoknak milyen befolyásoló szerepe van életünkben, s milyen eszközökkel próbálnak minket befolyásolni. Remélhetőleg tanítványaink kritikusan fognak viszonyulni a különféle médiaüzenetekhez.