Angol nyelv és német nyelv december

A múlt idő, a történelem és az elmúlt két év eseményei, utazásai álltak a középpontban az utolsó hónapban. A gyerekek önállóan egyenként készítettek PPT-és előadást a pályázat során meglátogatott helyekről (múzeum, vár, színház, sportolási lehetőségek, kirándulások belföldön és külföldön, ünnepi események, stb). Közben átismételték a dátumokat, az igék múlt idejét, a mellékneveket és a volt egy… nyelvtani szerkezeteket is, újra átélve a programok nyújtotta  élményeket. Minden diák hasznosnak, tanulságosnak és szórakoztatónak tartotta ezt a kivételes két éves lehetőséget. Sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtak mind a tanulók, mind a tanárok. A PPT-kből kiderült, hogy ki miből profitált a legtöbbet. Volt, aki a sportolási lehetőségeket emelte ki, volt aki most jutott el először színházba vagy külföldre. Megtapasztalhatták a gyerekek a saját bőrükön az idegen nyelvek tanulásának fontosságát és hasznát.