2019 április

Áprilisban a tanulók digitális kompetenciájának fejlesztése került a középpontba a foglalkozások alkalmával. A biztonságos internethasználat módjairól beszélgettünk a gyerekekkel, érintve a napjainkban oly népszerű közösségi oldalakat. A diákok kifejtették véleményüket ezen oldalak előnyeiről és hátrányairól, beszámoltak pozitív és negatív tapasztalataikról társaiknak.  Az internet számos iskolai beszámoló vagy kiselőadás forrásaként is szolgálhat, amennyiben kellő kritikai érzékkel válogatják ki a tanulók a hiteles, valós illetve a valótlan adatokat, információkat.  A foglalkozásokon a gyerekek előadást hallhattak a számítógépes vírusokról, valamint a kémprogramokról, hiszen adataink védelme is hozzátartozik a biztonságos internethasználathoz. Kötetlen beszélgetés formájában a diákok ismertethették egymással kedvenc számítógépes játékaikat, otthon használt informatikai programjaikat, amely elsősorban a tudásmegosztást szolgálta.