Haladó 8

Pármunkában kellett a gyerekeknek Prágáról PPT-t készíteni az adott idegen nyelven.
Képtalálatok és Wikipédiás ismeretek segítségével és felhasználásával készítették el munkáikat, amelyeket elő is kellett adniuk a többieknek. Ezen a foglalkozáson már egész gyorsan és hatékonyan használták a diákok a táblagépeket és a projektort a prezentációikhoz.
A csehországi utazás során pedig a szerencsés utazóknak képeslapot kellett küldeniük az itthon maradt társaiknak szintén idegen nyelveken. Rengeteg képet, fotót készítettek a diákok a tartalmas Nova Pakai út során, amelyekből élménybeszámolót tartottak a többieknek. Megmutatták a látott helyeket, megismert embereket, a cseh iskolát, a hegyeket, kalandparkot és a szállás- és étkező helyeket.
Nagyon sok élményben és tapasztalatban volt részük a gyerekeknek és a pedagógusoknak egyaránt. Idegen országgal, nyelvvel és kultúrával találkozhattak, ahol a tanult idegen nyelveket közvetítő nyelvként használhatták, sokak életükben először a tanórán kívül.