Haladó 6

Tájékozódás a városban, útbaigazítás kérése és adása volt a következő témakör.
Pármunkában gyakorolhatták a tanulók internetről letöltött térképek segítségével az eligazodást Nova Pakaban, Berlinben, Londonban, Élesden, Debrecenben és Bocskaikertben.
Átismételtük a tanórán tanultakat és újabb ismeretekkel is gazdagítottuk a gyerekeket. Mi, hol található, merre kell mennie, milyen közlekedési eszközt használjon, hol szálljon át? Meg kellett érteni a kapott instrukciókat és visszamondani megerősítésért a válaszadónak.
Bocskaikert és Debrecen térképen adott pontból indulva, hallott információk alapján el kellett jutni egy meghatározott helyre. Születtek vicces helyzetek, mikor egy-egy tanuló egész más helyen lyukadt ki. Ezeken a kötetlenebb foglalkozásokon, életszerű helyzetekben egyre magabiztosabban szólalnak meg a gyerekek és értik meg az idegen nyelvek tanulásának hasznosságát és fontosságát.