Haladó 4

A különböző országok (Németország, Anglia, Magyarország és Csehország) és nemzetek zászlóinak és jelképeinek a megismerése volt a feladat.
A gyerekek német- és angol nyelven plakátokat készítettek a megszerzett információk segítségével. Bemutatták a színek és jelképek jelentését, a védőszenteket és ünnepeiket.
PPT-készítés volt a következő feladat egyéni munkaformában. Ismét a táblagépek segítségével dolgoztak a gyerekek.
A téma Magyarország volt angol- és német nyelven. Elsősorban földrajzi ismertetést kértünk, bár sok érdekes információt is felhasználtak a diákok. Írtak a Hungarikumokról, híres emberekről, hagyományokról, hagyományos ételekről ( paprika, gulyásleves, paprikás csirke) és italokról (tokaji bor, pálinka, Uniqum), magyar állatokról (puli, pumi, racka juh, magyar szürke marha, stb.).
A feladatok során állampolgári-, természettudományos kompetenciáik fejlesztése mellett a hon- és népismeretük is gazdagodott a tanulóknak. Még jobban elmélyülhettek a tanult idegen nyelv kultúrájában és összehasonlíthatták a különböző népek jelképeit.