Beilleszkedés egy közösségbe

A szeptemberi témánk a Beilleszkedés egy közösségbe. A tanulókkal átbeszéltük milyen érzés lehet egy új közösségbe kerülni, illetve azt is melyek a sikeres beilleszkedésnek a feltételei. Ötleteket gyűjtöttünk arra, hogy az osztálytársak hogyan segíthetik a beilleszkedést, a nehézségeket hogyan győzhetik le együtt. Konfliktushelyzetek megoldására gyűjtöttünk javaslatokat, átbeszéltük hogy közösségben és a családon belül milyen konfliktus megelőzési lehetőségek vannak. A tanulók között is voltak olyanok, akik később kerültek be az osztályközösségbe, így saját tapasztalataikat is megosztották egymással. Az órák végén szituációs gyakorlatokat játszottunk, amit a gyerekek nagyon élveztek. Az új tag befogadását segítő és akadályozó viselkedéseket vizsgálva alaposan átbeszéltük a helyes és helytelen magatartási formákat. Az órákon kis filmeket néztünk a kirekesztés következményeiről.