2018 október

A hónap foglalkozásainak témái az elfogadás, a szolidaritás területét érintették. Értelmeztük a tanulókkal az elfogadás és a sztereotípia fogalmát, valamint az elfogadás hiányának  társadalmi és történelmi vetületeit is érintettük. Az órákon megvitattuk előítéleteink forrásait, az első benyomások fontosságát. Beszélgettünk a társadalmi egyenlőtlenségekről (vagyoni, nemi, vallási, nemzetek közötti stb.), amelyek nemcsak a történelemben, hanem az irodalomban is nyomot hagytak. A foglalkozások témái – az ismeretbővítés mellett – lehetőséget adtak a tanulók kritikai gondolkodásának, valamint empatikus és szociális készségének fejlesztésére is. A hónap folyamán az elfogadás és együttműködés meglétének példájaként a nemzetek együttműködési formáiról is szó esett, amelynek keretében megismerkedtünk az  Európai Unió történetével és a NATO szervezetével.