Angol nyelv november

Ebben a hónapban a szokásokkal, napi- és heti rutinnal, a szokásos, rendszeresen ismétlődő cselekvésekkel foglalkoztunk. Ki, mit csinál a különböző napokon és napszakokban? Sok érdekes hobbi, szabadidős tevékenység és furcsa szokás derült ki. Pármunkában kérdezgették egymást a tanulók, kérdőívet vettek fel, meginterjúvolták egymást.

Megnéztük, hogy a világ különböző pontjain hány óra van, amikor mi felkelünk. Megbeszéltük az időeltolódást és az időzónákat.

Testóra (testrészeiket használva mutatták az órát) segítségével mutatták be a gyerekek a különféle cselekvéseket, amelyeket ki kellett a többieknek találni. Nagyon vicces volt, ahogy kézzel-lábbal aktivitiztek.

Átismételtük a jelen időket és hozzájuk kapcsolódó időhatározókat és időhatározós kifejezéseket és azok mondaton belül elfoglalt helyüket (pl. soha, gyakran, keddenként, 8 órakor, stb).

Az interneten kutakodtak más országokban a boltok, iskolák és más munkahelyek nyitvatartásáról, munkarendjéről.