2018 március

Ebben a hónapban a hazafiasság, a nemzeti identitás volt a kulcsfogalom a foglalkozásokon. Több fogalom megbeszélésére került sor pl. nemzet, nemzetiség, nemzeti identitás, haza, hazafiasság. A valahova tartozás, a nemzethez tartozás különösen fontos életünkben: meghatározza személyiségünket, világnézetünket, kultúránkat, erkölcsi értékeinket.  A fogalmak megbeszélése után tájékozódtunk Európa nemzeteiről, az Európában élő emberekről. Térképen is megnézhették a gyerekek, hogy hol élnek a különböző nációk, milyen sokszínű kontinensünk. A hónap végén pedig hanganyag segítségével egyes nemzetek himnuszaival ismerkedhettek meg a tanulók, hiszen a nemzethez tartozás fontos elemeit képezik a nemzeti himnuszok. A foglalkozások célja a tanulók közösségi, társas, valamint esztétikai kompetenciáinak fejlesztése volt.