Mi leszel, ha nagy leszel

Mi leszel, ha nagy leszel? Vannak-e céljaid? témakör került előtérbe májusban a végzettség nélküli iskolaelhagyás visszaszorítására. Először meghatároztuk a csoport lehetséges közös céljait, majd ezt követően tértünk ki a saját rövid, majd hosszú távú célok megvalósítására. Mivel a pályázatba bevont tanulók között több 7-8. osztályos tanuló is van, kiemelten fontosnak tartottam a témát. A tanulók elmondták, lerajzolták és előadták, hogy miben tehetségesek, mihez fűzi szenvedély őket, amelyek, mint mozgatóerők fogják őket hajtani céljaik elérésében. Stratégiát készítettünk céljaink eléréséhez. Az önmagunkkal való elégedettség, elégedetlenség, változási igény is felmerült. Továbbtanulási lehetőségekről, hiányszakmákról, szakképzésről is egy átfogó képet kaptak a gyerekek. Meglátásom, hogy a gyerekekben egy egészséges énkép alakult ki, így nincsenek irreális terveik a jövőre vonatkozóan.