A mi iskolánk

Júliusi témánk A  mi iskolánk volt. Az iskola, mint közösségi hely, mint tudásforrás jelenik meg a gyerekek életében. Az iskola működését, rendszerét a gyerekek helyi szinten jól átlátták, de látókörük szélesítést igényelt. A gyerekek eltérő módon viszonyulnak az iskolához. Javaslatokat tettek az iskola, mint rendszer javítása érdekében. Megfogalmazták a jó iskola kritériumait. A tanulás szerepe, fontossága már korábbi témakörben is felmerült a továbbtanulással kapcsolatban. Vendégként hívtam meg két középiskolai tanulót, iskolánk egykori diákjait. Ők meséltek három év távlatából az általános iskolai, majd a középiskolai élményekről is. A tanulók csoportokban bemutatták a saját iskolát, voltak, akik elektronikusan (ppt.) és voltak, akik fényképek, rajzok által. Gyűjtőmunkaként dolgozták fel iskolánk névadójának, Németh Lászlónak az életét, bocskaikerti vonatkozásait.  Érdekes és igényes előadások születtek.