Érezd magad jól a bőrödben

Érezd magad jól a bőrödben! februári témánk címe. A testi és lelki egészség tényezőit meghatároztuk, a betegségek és balesetek megelőzésének lehetőségeit átbeszéltük, életmódbeli változtatást terveztünk. Beszélgettünk a tisztaságról, higiéniáról, az egészséges és egészségtelen életmódról. Előtérbe kerültek a serdülőkorban könnyen kialakuló egészségkárosító magatartásformák, úgy, mint a dohányzás, az alkoholizmus vagy a drogfogyasztás. A tanulók könnyen megnyíltak, megosztották tapasztalataikat közvetlen környezetükről. Nagyon élvezték a csoportmunkában elkészített plakátok tervezését, megvalósítását. A diákok párban Power Point előadásokat tartottak a témakörben szabadon választott kedvenc témáról. A gyerekek által megszavazott legjobb előadásokat jutalmaztuk, lehetőséget adva nekik arra, hogy osztályfőnöki óra keretében is megismertethessék munkájukat az osztálytársakkal. A helyes táplálkozás keretein belül salátákat, könnyen elkészíthető, sütés nélküli egészséges ételeket készítettünk.