2018 február

Ebben a hónapban elsősorban a gyerekek digitális ismereteit igyekeztünk bővíteni, mivel a tanítási-tanulási folyamat egyik kulcselemévé vált immár az internet, a virtuális térben található weblapok, digitális kalauzok.  Ebben a virtuális világban fontos, hogy a tanulókat segítsük eligazodni, hogy a hiteles információkat igyekezzenek csak be/elfogadni. Ennek érdekében több olyan honlap ismertetésére került sor, amelyet a későbbi tanulmányaik során is tudnak majd hasznosítani, házi dolgozatokhoz, szorgalmi feladathoz, diabemutatókhoz pl. MEK, Fazekas Enciklopédia, amely az Új Magyar Irodalmi Lexikont veszi alapul. Emellett megvitattuk a gyerekekkel, mire kell ügyelni az elektronikus levelek (email) írásakor, milyen formai és tartalmi szempontokat kell figyelembe venniük. Megbeszéltük a diabemutató-készítés fontosabb lépéseit, ismérveit.