Decemberi program

Angol nyelv és német nyelv

Az e havi témánk az Advent és a Karácsony voltak. Legfontosabb feladat a szókincs bővítése volt az adott témákban. Internet segítségével gyűjtőmunkát végeztek a diákok, más országok karácsonyi szokásai után kutattak.

A szavak gyakorlására versenyt rendeztünk, amelyben az egyik csoport a szavakat sorolta, a másik pedig megpróbálta ezeket lerajzolni. Ezen kívül még keresztrejtvényekkel is igyekeztek tudásukat mélyíteni.

Csoportban adventi naptárt készítettek a gyerekek, minden ablakban 1-1 rajz, s azok neve idegen nyelven. Nagyon élvezték ezek megalkotását.

Kis párbeszédek készítésével gyakorolták az eddig tanultakat. Felírták, ki mit szeretne kapni Karácsonyra, majd egymást kérdezgették.

Feladatlapokon dolgozva, kis szövegeket fordítottak le erről az időszakról, majd igaz-hamis állításokkal ellenőriztük tudásukat.