Decemberi délutáni foglalkozások

Decemberi délutáni foglalkozások a választott tématerületek feldolgozása érdekében

Ebben a hónapban a másságról, a toleranciáról, az elfogadásról, az emberi sokszínűségről volt szó, arról, hogy Mindannyian mások vagyunk. A legfontosabb célom az volt, hogy tanulóimban tudatosítsam, hogy minden ember drágakőnek születik, s hogy gyémánttá csiszolják-e az évek, nemcsak rajta, de a tágabb közösségen, a vele együtt élőkön is múlik, adott esetben az osztálytársakon, osztályközösségen. A mérce azonban nem lehet más, mint társunk embersége, személyisége. S aztán az, hogy milyen a bőre színe, az anyanyelve, a kultúrája, az öltözködése, melyik istenhez fohászkodik, kit szeret vagy nem szeret, csak másodlagos. Közösségi életet gyakorolva mégis ebből ered a legtöbb konfliktus, hiszen naponta szerte a világon emberek ezreit bántalmazzák a másságuk miatt. Ismét felmerült a kirekesztés, zaklatás, kiközösítés témaköre is, valamint az elutasított, kirekesztett személy helyzetének megítélése. Különösen fontos ez, hiszen minden osztályban van egy-két olyan tanuló, aki perifériára szorul. Az óráinkat színesítettük zenehallgatással (Bródy János: Mindannyian mások vagyunk), videók nézésével, tenyérlenyomatos plakát készítésével.